Obserwatorzy

niedziela, 12 maja 2013

Papugi odsłona pierwsza.

Trochę posiedziałem i coś tam udało się zrobić :) Jak patrzyłem na obrazek to wydawało się, że to będzie proste haftowanie, same krzyżyki bez łączenia kilku nitek różnych kolorów. Niestety nie jest tak różowo i robota idzie dość opornie. Wszystkie kolory idą jak na razie pionowo :) co trochę mi utrudnia zakańczanie nitek (nie ma o co zaczepiać), schemat też jest niby duży i wyraźny, ale mało czytelny i podzielony co 5 kratek a nienormalnie co 10, i trochę mi się rozjeżdża z tym co mam na materiale. Na razie wygląda to tak:Dobrze, że przed wyjazdem zajrzałem do zestawu, bo aida dołączona to była jakaś pomyłka. Z daleka wyglądała jak kanwa - taki miała luźny splot i małą liczbę nitek,  do tego nie była nawet minimalnie sztywna. Zamieniłem na Aide Zweigart i jest ok :)

9 komentarzy:

 1. Linie na wzorze możesz sobie dorysować :)
  A obraz zapowiada się super :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam swoje pierwsze Lanarte - bardzo przeszkadzał mi ten podział co pięć pikseli, więc długopisem zrobiłam sobie własną siatkę na wzorze. Ale ta ich aida nie była taka zła, skoro jej nawet nie pamiętam, widocznie było dobrze :)
  Ładnie Ci idzie i wcale nie tak powoli!
  Muszę przestać łazić po ruskich forach, tylko zająć się haftem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dzisiaj cały dzień spędziłem na tych forach :) i teraz się zastanawiam czy to dzięki Tobie czy przez Ciebie :):) Sprawdziłem w innych zestsawach i tam aida jest ok. Tylko ten miał taka lipną.

   Usuń
  2. może być i przeze mnie :)
   Ale cuda tam mają, co?
   Jakbyś gdzieś trafił na koty Garmashovej, to podrzuć linka. Mam już ich całkiem sporo, ale wciąż nie wszystkie, a chciałabym zebrać. Ale tylko HAED oczywiście.
   Wyślę Ci mailem zdjęcia, jakich mi brakuje.
   Niby wciąż się na nie natykam, ale są to te same.

   Usuń
 3. zapowiada się świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super jest ten wzór :) Czekam na więcej

  OdpowiedzUsuń
 5. Cóż nie boisz się dużych wyzwań - To co do hafu !A fajki są dla mnie tajemnicze :-) Jak przykryjesz klatke z papugami na noc aby się nie darły , zapraszam zerknij na mój blog.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie wychodzą te papugi:)
  A schemat można powiększyć, wyostrzyć, a kratki może samemu zaznaczyć kolorowym długopisem co 10?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :-)